Термички чаши за лате макијато (сет од 2)

1.180,00  ден со вклучен ддв

Послужете го вашето лате макијато со стил во термичката колекција на италијанскиот производител Луиџи Бормиоли.

Двослојното боросиликатно стакло овозможува вашиот пијалак да остане топол или ладен подолго време, без кондензација на надворешната површина. На прв поглед колекцијата изгледа нежно, но се одликува со мала тежина, а голема издржливост и трајност.

На залиха