RXB Green Coffee – капсули за слабеење со зелено кафе

2.480,00 ден со вклучен ддв

Ви ги претставуваме Ер-Икс-Бе Зеленото кафе, сто проценти природни револуционерни капсули за слабеење со природен екстракт од зелено кафе, без никакви штетни хемикалии или состојки

Ова неверојатно зрно содржи високо ниво на хлорогена киселина која ја зголемува липолитската активност во масните клетки и со тоа помага за согорување и брзо ослободување од масните наслаги, па придонесува за брзо слабеење. Зрната од кафе ја губат хлорогената киселина кога се печат, па без оглед колку кафе пиете, никогаш нема да ја добиете истата моќ на слабеење како со една Ер-Икс-Бе капсула од зелено кафе.

Ер-Икс-Бе капсулите исто така го намалуваат апетитот, па не чувствувате потреба да се прејадете, а содржи и помалку кофеин отколку во четвртина шолја кафе, значи нема да почувствувате мачнина.

На залиха