Astra – иноксно тенџере

1.490,00  ден 2.590,00  ден со вклучен ддв

Инокс тенџерето со капак од колекција “Astra” на Коркмаз е со полиран инокс со сјај, отпорен на абење и корозија. Со дебело, трислојно зајакнато дно со термоизолација, кое не се деформира и овозможува да заштедите енергија. Со рачки од нерѓосувачки челик, кои не се загреваат за време на работа. Здравото готвење на вкусни јадења е гарантирано со инокс серија “Astra”, која се одликува со три сатенирани ленти на врвот на секој елемент.

Исчисти